Marta Armińska – założycielka firmy, wychowawca

Ukończyłam studia licencjackie o specjalności Wczesna Edukacja z Językiem Angielskim oraz magisterskie na kierunku Edukacja Międzykulturowa i Regionalna. Po zakończeniu studiów wyjechałam na rok do Sztokholmu, by pracować jako wolontariusz EVS. Podczas pracy w szwedzkiej organizacji uczestniczyłam w przygotowaniach, a także pomagałam w przeprowadzeniu wielu projektów zrzeszających młodzież z różnych stron świata. Nauczyłam się, co jest najważniejsze, by sprawnie przyjąć ponad 40 osobowe grupy młodzieży, a także jak radzić sobie z pojawiającymi się konfliktami.

Historia mojej pracy z dziećmi sięga czasów licealnych i działalności wolontariackiej w Caritas. Początkowo służyłam pomocą starszym wychowawcom kolonijnym, a następnie – po zdobyciu niezbędnych uprawnień – sama prowadziłam grupy kolonijne. Jednak prawdziwą szkołą życia okazały się spływy kajakowe z młodzieżą odbywane w roli instruktora oraz wychowawcy.

W wolnej chwili relaksuję się uprawiając turystykę kwalifikowaną – pieszą górską, kajakową, rowerową. Interesuję się również żeglarstwem, wspinaczką. Zimą lubię poznawać kulturę i obyczaje innych narodów czytając literaturę faktu oraz oglądając programy podróżnicze. Moim największym marzeniem jest podróż dookoła świata.

Jestem osobą cierpliwą, spokojną, uśmiechniętą. Sport nauczył mnie wytrwałości w dążeniu do celu, a także wiary w to, że można realizować marzenia jeśli tylko odważy się by sferę marzeń zacząć wcielać w czyny! 🙂